Цими днями у Приватному вищому навчальному закладі «Деснянський економіко-правовий коледж при МАУП» відбувся майстер клас на тему: «Чому ми довіряємо засобам масової комунікації».

Захід проходив у межах курсу «Соціальна робота з сім'ями та окремими категоріями клієнтів» за активної підтримки адміністрації коледжу.

Перед другокурсниками з групи ДК-09-21 КСР виступив запрошений спікер — Данило Філоненко, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач кафедри мультимедійних технологій і медіадизайну Навчально-наукового Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Пан Данило окреслив перед присутніми п'ять основних причин довіри авдиторії до ЗМІ, пояснив, чому під час взаємодії з медіями — а поготів у воєнний час — потрібно залишатися обачними, а також дав практичні рекомендації, як не зробитися жертвою фейків, інформаційних вірусів і маніпуляцій.

Під час майстер класу студенти вчилися стратифікувати авдиторію медій за різними ознаками, визначати конкретні методи та підходи до різних її прошарків, а ще запізналися з найактуальнішими ризиками, характерними для «сліпого» споживання інформаційного продукту.

«Зараз, коли інформаційне тло настільки ж важливе, наскільки розмаїте, конче важливо вміти аналізувати все, що ви чуєте чи бачите, все, з чим стикаєтеся в соцмережах або на новинних ресурсах. Водночас авдиторія ЗМІ як соціальне явище, на жаль, не дуже любить заглиблюватися в теми, критично мислити й аналізувати, віддаючи перевагу вже готовому, "розжованому" та доступно викладеному інформаційному продукту. Саме тут існує великий ризик опинитися жертвою дезінформації та маніпуляцій, що можуть виявитися вкрай небезпечними. Особливо це актуалізується під час російсько-української війни», — пояснив Данило Філоненко.

За словами гостя, розуміння принципів, за якими витворюється сучасне інформаційне поле, допоможе убезпечити себе від його потенційного негативного впливу. «Простий аналіз почутого чи побаченого, доповнений невеликим фактчекінґом, допоможе розставити всі крапки над "і". Головне — не лінуватися ставитися до всього критично», — підкреслив пан Данило.

Студенти-соцпрацівники ставили гостеві важливі питання, злагоджено працювали впродовж майстер класу, а по його завершенні висловили надію, що з такими фахівцями вдаватиметься спілкуватися частіше. «Сподіваюся, — і, гадаю, група в цьому мене підтримає, — що буде багато схожих заходів, зустрічей. Люди здебільшого звикли сліпо вірити всьому, що викладають в інформаційних каналах соцмереж, показує телевізор, пишуть в онлайн-виданнях. А там зараз панує безлад, у якому неможливо зорієнтуватися так, щоби не вийти звідти "інформаційним овочем"», — відзначила староста групи ДК-09-21 КСР (ІІ курс) Ангеліна Уманець.

Нагадаємо, раніше в межах курсу «Соціальна робота з сім'ями та окремими категоріями клієнтів» його слухачі мали змогу поспілкуватися з воїном, який перебуває безпосередньо на передових позиціях, а також із маломобільним волонтером, що, попри значні проблеми зі здоров'ям, не припиняє конкретними справами день у день наближати нашу спільну Перемогу.