КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПРАВОЗНАВЦІВ

КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПРАВОЗНАВЦІВ

Соціальне значення професії юриста надзвичайно важливе. Саме вони здатні розібратися в тонкощах правових процедур. Професія юриста – це перш за все величезний рівень відповідальності. У руках фахівця часто долі людей, підприємств і навіть держав. І незважаючи на те, що з кожним роком кількість абітурієнтів, що бажають здобути цю професію, зростає, кваліфікованих та досвідчених спеціалістів не так - то й багато.

Отримати професію юриста сьогодні абсолютно не складно. Головне – мати справжнє покликання і бути готовим до тривалої та копіткої праці. Щоб мати належний професійний рівень, юрист повинен знати не лише чинне законодавство України та інших країн (конституційне, адміністративне, цивільне, кримінальне, трудове, фінансове право тощо), а також методи криміналістики, психологію, логіку, основи економіки, організації праці, виробництва і управління. Не менш важливим є знання іноземних мов, що розширює можливості спілкування, відкриває широкі перспективи для роботи в галузі міжнародного права.

Прийнявши рішення присвятити себе юриспруденції, варто відповісти на одне важливе запитання: в якій сфері ви хочете стати фахівцем? Адже є безліч спеціальностей, які можуть зробити одного знавця закону абсолютно несхожим на іншого. Окрім роботи в правоохоронних органах, судових інстанціях, навчальних закладах, юристи працюють у сфері охорони авторських прав, аналізу стану ринку на предмет недобросовісної конкуренції тощо. Професіонали в юридичній сфері мають неабияку популярність у різних напрямах бізнесу. Престижними професіями вважаються податкові юристи, корпоративні, банківські, юристи із захисту інтелектуальної власності, які спеціалізуються на нерухомості. Більше того, кваліфіковані юридичні кадри потрібні у великих страхових компаніях, засобах масової інформації тощо. Не просто професією, а стилем життя є діяльність нотаріуса та адвоката.

Вступаючи на юридичну спеціальність, для досягнення успіху необхідно сформувати мету – візуалізацію найвищої сходинки в кар’єрі і впевнено прямувати до неї. У процесі навчання і подальшої роботи потрібно накопичувати певний багаж знань, адже він ніколи не буває заважким і його не конфіскують на митниці. Варто намагатися більше читати, не обмежуватися лише сухим фактажем у підручниках, стежити за політичними подіями в країні та світі, брати участь у громадській діяльності. В умовах сучасного імпульсивного розвитку економіки та зростання конкуренції на ринку праці категорично не можна нехтувати часом і відкладати все на потім, зокрема вивчення іноземних мов.

Окрім навчання, слід звернути особливу увагу на вміння спілкуватися з людьми! Саме мистецтво взаємодії з людьми в роботі юриста є вирішальним. Не секрет, що більшість громадян схильні сприймати юриста як лікаря, який допоможе знайти вихід зі складної ситуації. Варто пам'ятати, що для того, щоб стати класним юристом, недостатньо здобути освіту. Необхідний досвід, який напрацьовується роками. Щобільше практики, то дорожче вартує юрист як фахівець в галузі права.

Влаштуватися на роботу - це старт, а не кінець вашого успіху, це можливість заявити про себе, показати свої амбіції та знання. При виборі місця роботи необхідно враховувати наступні фактори: 

- не можна обмежуватися однією фірмою, потрібно подавати свої резюме відразу в декілька юридичних компаній, які вас зацікавили;

- оскільки зазвичай юридичні фірми визначають для себе два-три основних напрямки діяльності, варто визначитися зі спеціалізацією, яка вас приваблює;

- необхідно дізнатися про можливості кар'єрного зростання і поточні вимоги юридичної фірми до роботи співробітника;

- при обранні фірми правильним буде звернути увагу на репутацію юридичної агенції, офіс фірми, матеріальне забезпечення і умови роботи, рекомендації та відгуки клієнтів або партнерів даної фірми;

- слід досліджувати перспективи розвитку фірми і тих напрямків, які є основними для обраної агенції.

Швидкість побудови кар’єри - питання кожного окремого юриста. Ті, хто знає, чого хоче, та впевнено йде до своєї мети, досягають успіху раніше.

Без впевненості в собі навряд чи можна досягти успіху в професії. Саме впевнені в собі люди швидше за інших досягають кар'єрних висот, мають свою точку зору, більш енергійні та цілеспрямовані, завдяки чому завжди мають повагу та величезний вплив на оточуючих.

Будь-яка професія, обрана вами, як би складно не було досягати мети, має приносити задоволення. Дуже важко стати успішним у сфері, яка тобі не подобається. Проте коли професія приносить задоволення, питання як, куди та наскільки швидко рухатись, щоби збудувати кар’єру, вирішується майже саме по собі.

При цьому пам'ятайте, що людина з дипломом юриста не зобов'язана ним ставати. До 50% випускників знаходять собі інше заняття, іноді зовсім не пов'язане з юриспруденцією, і це не привід відчувати себе гірше за інших. Так що постарайтеся все одно отримати хороші оцінки, розберіться, що у вас виходить особливо добре, і потім, якщо Ви підете іншим шляхом, поважайте свій вибір.